Narożnik z funkcją spania do kawalerki

Urządzenie kawalerki może nastręczać niemałych trudności. Konieczne jest maksymalne zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni. Meble znajdujące się w pomieszczeniach powinny spełniać wszystkie funkcje, prezentować się jak najlepiej, a jednocześnie zmieścić się na niewielkiej powierzchni. Najlepszym rozwiązaniem jest więc wybór mebli wielofunkcyjnych, na przykład narożnika, który doskonale sprawdzi się zarówno jako miejsce do spania, jak i alternatywa dla sofy.

Kanapa i łóżko w jednym

Dzięki narożnikowi z łatwością można połączyć kilka podstawowych funkcji różnych mebli. Za dnia narożnik doskonale sprawdzi się jako kanapa, na której będą mogli siedzieć goście, wpasuje się w inne elementy wystroju pokoju codziennego takie jak stół czy fotele. Nocą z kolei zmieni się w wygodne łóżko. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe będzie maksymalne zaoszczędzenie przestrzeni i pieniędzy – wystarczy zainwestować w zakup jednego mebla, zamiast decydować się na osobną sofę i łóżko.

Wyprofilowanie, twardość

Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze wielofunkcyjnego narożnika jest oczywiście wygoda. Należy tak dobrać miękkość, by zapewnić komfort zarówno podczas wypoczynku w ciągu dnia, jak i podczas spania. Najzdrowsze dla kręgosłupa na pewno będą twarde narożniki, niemniej jednak nie każdy może czuć się dobrze podczas spania na naprawdę twardym podłożu.

Praktyczne obicie narożnika

Ponieważ narożnik będzie podwójnie użytkowany, niezwykle ważny jest wybór odpowiedniego materiału. Narożnik tapicerowany sztuczną skórą będzie łatwy do czyszczenia, odporny na zabrudzenia i wilgoć, a jednocześnie przez wiele lat zachowa estetyczny wygląd. Warto także zatroszczyć się o zabezpieczenie tapicerki. Najlepiej zaopatrzyć się w dodatkowe pokrowce. Łatwe w utrzymaniu będą przede wszystkim tkaniny szenilowe, które nie są podatne na mechacenie i długi czas zachowają estetyczny wygląd, jednocześnie skutecznie zabezpieczając obicie narożnika.

Narożnik jak najbardziej wielofunkcyjny

Nie bez znaczenia są także dodatkowe udogodnienia, w które producenci wyposażyli mebel. W ofercie można znaleźć modele z dodatkowymi funkcjami –  schowkiem na pościel, regulowanymi zagłówkami czy dodatkowymi półkami. Są to rozwiązania praktyczne, które zwiększają funkcjonalność mebla, czyniąc go jeszcze bardziej użytecznym.

Powiązane artykuły